ДОСЛЕДНИ НАСЛЕДНИЦИ ПОБЕДНИКА
Дан примирја у Првом светском рату обележава се у читавом свету државним манифестацијама у 11 часова у знак сећања на 11. новембар 1918. године, када је на снагу ступило примирје потписано у шуми код Француског града Компјења, у специјалном вагону маршала Фердинанда Фоша, и било на снази све до закључивања коначног мировног споразума у Версају, 28. јуна 1919. године.
Дан примирја се обележава у исто време у свим главним градовима држава победница.
Код Спомен-костурнице бранилаца Београда у Првом светском рату одржана је централна државна церемонија. Министар Зоран Ђорђевић је у име Владе Србије положио венац уз највише војне и државне почасти и рекао да је Србија у Првом светском рату изгубила између 1,1 милиона и 1,3 милиона људи, што је представљало једну трећину тадашње популације наше земље:
„Поред тога што је претрпела велике губитке, у Србији су се дешавала велика зверства. Тога морамо да се сећамо да не бисмо дозволили да нам се икада више то деси“.
Почаст погинулима за слободу отаџбине одао је генерални секретар Председника Републике Никола Селаковић код Споменика незнаном јунаку на Авали.
Први потпредседник Владе Србије и министар спољних послова Ивица Дачић положио је венац на Француском војном гробљу. Са њим су били амбасадори Француске и Немчке, Жан Луј Фалкони и Томас Шиб, заменик градоначелника Београда и државни секретар Ненад Нерић.
Француски амбасадор је навео да је Србија платила високу цену током Првог светског рата и да је претрпела велике губитке, а да данас доприноси међународној безбедности учествујући у операцијама у очувању мира.
На комеморативним свечаностима поводом примирја у Првом светском рату учествовао је и СУБНОР Србије, а члан Председништва Владимир Бабшек Орешковић одао је пошту полажући венац у част ослободилаца који су жртвовали живот за слободу наше отаџбине и мир у Европи.