Београд

ПОКЛОН ЗА ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Већ традиционално, сваког 1. септембра, Градски одбор СУБНОР Београда ученицима првог разреда подели поклоне са школским прибором. Школу предлажу председници општинских организација СУБНОР-а са територије Београда.

Ове године предлог је дао председник СУБНОР Сопота Раде Стевановић за ОШ “Милорад Мића Марковић” из Мале Иванче, издвојено одељење у Малом Пожаревцу. Школско двориште се орило од дечје граје, родитељи узбуђени, полазак у први разред је догађај за све. Директорка школе Ксенија Илић је поздравила прваке, пожелела срећан полазак у школу и упознала родитеље и децу са одлуком СУБНОР Београда и Сопота. Децу и родитеље су поздравили председник ГО СУБНОР Београда пуковник Бора Ерцеговац и председник СУБНОР Сопота Раде Стевановић. Поклон пакете су поделили и чланови делегације ГО СУБНОР Београда, Никола Батањац, члан Председништва ГО СУБНОР Београда и председник Комисије за сарадњу и Радмила Сенић, члан ГО и председник МУ Виногради, једног од најбољих у СУБНОР-у Београда. Ђаци из старијих разреда су им добродошлицу приредили реситалом. Ми смо обећали да ћемо се видети и следеће године, али да желимо у дневнику да видимо све петице. Они су нам то громогласно обећали. Растали смо се са њима и њиховим родитељима уз једну заједнучку фотографију на улазу школе.