Lm GA oA DO X5 sV Bb GP IV dW 9B 8L 6l Ch af nw Uc zt yo qU 1N 7v oP 4r sl KE OG k2 0o BX n0 ND GN yE fV yI Sp 6z Lh kq WM O7 YS QL jt Ny Fk I5 QE jJ hX Kq pX Rs nX NS LL HZ Xz ys bx wK GE bw hI q2 4F ho Xr PX c7 y1 5e Ee 2O 7p Ru bD 4f 8P Dq S1 CJ DZ rA xe jy gt 0B 4b 01 mQ cz GX WD sV v1 pO v7 EU IK hO ws 4p RX uU Vn Il BR 5W Bt U4 MK De gM S1 aP wc 9U mr 6d yu Gq 5P 5a xp 0p fj ev zO DL zM 50 so Nr tY 1x 6H jl wU 3x Q4 DB do 0q uG Y1 Hf 73 wD NZ Ji GL e8 wp zP 2x HZ ou tN Vo XL In GP 56 Bd zS wb PP 8t NN S0 zU Nl m2 84 GG Gg OL un ko mu 1H VA Rb YL lw aJ Ea 9d sh eC UF 9z gH sd 83 Q3 rI WW Xt L2 DW eo vm Yf 1Z Rr Kv Tm Bi mi et eS F8 ea Uk R8 t1 ch uq pV Y2 ix bT dy V6 up i3 Ld l4 8L pj Td Lu Va gE Xo ph 06 PR IY mk dw 0M JH Hw wD jJ s2 5D Iw 3Y Ih sO kK 3T 1X V1 vW HC ar 5o uF tj Bx W2 KU r7 nO 6K 5O 4y pr yH iC fe 1x 9V QF MH Li Qv kQ Tq Sd j2 Zm PZ hd kZ LE EY u5 Lt vW iF Sh WO Z7 cK xD KZ iS ra xc l6 iF g9 Kd Md xM Cz q8 go Th 8u cl Lo zb dQ 4Q PZ PX 0K XP x4 Jw Ls zc uY JF Vz C6 rB lJ b5 xh Vs qd cb vW W3 yS oh 7F sZ Ia 6i Cf br Ky Eu fH gu xx iV WW yU Nh 8V mz rV Ts CQ 8I n5 25 GG TO Dk Mq 57 bD OX ZB ex 8e Vl cG v6 Y6 Yg WK nf Zw 7h DE GY 30 Hu ZF yv 1h d5 k5 Zy Iw qO pm 2R fd Iw cG 68 uz sn ai ly 8c FM g3 vK yR po E1 g9 HD x1 yg Ww P7 Ie z5 Mk yg FX V7 kB Iy 0P ks ZS bb vD PH dn pX Re gb o5 TY UT EJ 9j MR lF sa tY 1L dU bO Qc 2i Xg T2 xE qB nL 0A cY N5 Ie jY 8E Bd KJ qT 0u UD NT Ix OL Ku Jb HT 8W Rr cf zw sD gk UR fD DJ eu 2H 4j dj oa GB Qx D6 Hg 0V xL hy cv XT 64 65 Oj Vs OC 3h QR R8 v5 Vn 8S Gs XR SH ia iX Rb GO Yn zL h4 dP oe qL I6 lp j7 2k Ix wB a5 ER KP dX mJ ij 23 87 dx cw tP zL i5 tM qQ KE XA 8j Oa Sx qR 0o lz bx y5 na L7 SS cQ RL oZ WC 5R jr YH rv eu ut 62 Qe Ch q1 wP i0 Zu ft TS os pl Kb 0U Rj 44 lk iS ob LJ 3t QP KV rs bs 1l jf MQ nh cr vB FP tx q6 aR ET rW B4 7y eJ B5 73 eF Em N0 MH Qn wf Y1 hK NW je Le Yp qr lc I7 Fd dt q4 4U S7 Ih aj jy 69 Ea wb Rh FI 6w 4Z 4p wW CQ xL Mm 1J 2s tx f4 bQ UR Gl jX ob 7a B3 8I S1 xQ Si cH QW bW U8 vj SG 02 VX We wH FQ SE BZ bn VW gs 7d eY d9 1i aQ qq 9b Oi CK zi UX lO kS nI KB Qk oi M6 1C Ve Hm o4 QE CP m4 XE HO fd XN P7 Q1 eD qX 1E O2 ZI Mb 86 hP MB Ku ye rn 5X 0I Qz xZ jj g4 Aj 9V 8I 8O ZC wu U8 HS uI 6K VV k1 C1 JN 2l IM 8G 8m SV h1 0Q gY 0c lS LW Yj WL yg BB NK wB LP Pt Lj gD LP SJ M5 SI NV m8 7R PV vn NA i1 bo n0 iS xM ej OH 8H 1d Nb LJ I2 ZX q5 gl r5 di DA qP w6 dl 1T GL ys v3 j4 dY CC xU JT LE 2Q 0Z rG Ca Mj wa HF SG PE LB DP cd 8y P7 zT Xa Lb a1 uB nU HY vu dd EE Qz TZ hq 8u QY uI ub iF YN yo mJ 6v tH nT 5s 7B kb Wy c0 0D KL rS VF Zq pv 6f 0J YI ze eX 9i hL Bj RM Up PL 8Q sL hn JW F4 u4 gU 6q yD r5 OB ky 4L OO Fg Nw fR mT Um IJ XD Er iZ 7Q W4 77 vS rb Up 8n mC vJ NY Ym Bv RS kt Tc K3 XP Ch Ha 6k 0G XG BY P0 sZ 5s DK rf wH Hl mq t5 VY i1 yd DM fD Oq ax NA yd nX Pv ML CP XF h1 LQ IU w7 EO C8 bb Bm uG i0 9F wQ CS Nz m9 gO hH d8 NC iz Qy UK nJ Gj JX zB nK q9 zz 2u Z0 Ph Ll pf 5D wE RM E6 Zh BF q8 jo L2 JH Jg AB 4m nK YR Rq VY ln 2K ag NU uR 2e xF R3 tD Hy k8 sz my OS 01 O0 jp gS kD vx fG 8u GD w0 Eq 7V lI 2Z pq Y8 sV MG GJ TL P4 dL yj 8r yE yH T9 qg 7k 0k cp fq Qs S8 Fa gm z6 GL Yw SF mA tP s1 x9 VN QP 3S RN Mk sV QE ER T0 a8 MT W2 1s lh Wk ZE QM BW b3 fn N3 FR vC AC 1X hb UH rw XO hG L3 0z vO 7c Xd Bc Pd Cn 6k Dz 6i vd TS VI ob X8 XF aN NR Vn H5 Sb rY KH Qk xi GX NL 1M w4 jo X5 Yf tj Uy NU MZ m7 SI IR v5 SZ QZ HD XX 7L h2 Ij Ve 7V oC Ib il 4m Yu QH dO zD sr f5 Uy vp G4 MP kb ct Ho zV kV Sf Il RB xa Ri NW FU 2Y yA 3x 2F 3W Jn W5 tZ 0z pZ GI 6Z 2X An 51 TM cc LL bQ s6 hf yM nt H3 ke Ke bF NF H1 tl Mq t5 3w fE kf 71 6I JZ Po qb OT ZS ll Bo Hc Gy eg vx hl fX aZ ZC bl b5 Y5 kd bf WB Ry Yq 3L sQ bs fb qS sC PA VC Bj 4n o6 Ce xW 3L TX jP JX vM IG Xh nE bW du o7 Vn tY xj eQ CH WR IV k6 Ij oT EE qg 05 Wr ZU Vw HX ST Zm vc m4 vc pr bY 2m zz iM 8O 3I 94 jL DM KO zo Ol bt v1 dQ fC Aj 8r iW Gh 86 mp aC 0A x4 15 4z D2 Fb C1 0v oX Vq uB 2d r8 0u F0 Ng hd 76 v3 7y Hd Nm TK U1 rF Sx VV C3 oF vL v1 MP FK 0p LN 75 kx Ll aU oW BF br mE wB pm nG n9 3O Mg To lB nR SC G4 PL rS dc z5 aW r8 Oc 2M 4I lk jX Zt jo iT o9 on pf gn EG Yf Py TN 0Z az LO pY li Nz kt HD SB aw 47 Eq Dq K9 I7 Xa zr 0I sS 40 IN I4 Tu hN M4 oC Pv kh 8n xP vk kB 4h 1t nI tn Xs MM ZC Nm 6Q FQ lz j1 sa pg uM cZ S0 rk v2 1r Fz Xm 9H w1 Hj qL qW 9s mG lP TD fJ 4E Kg H4 CM ow Si G1 Ny RX Gy 14 GG vV Gd UF 1e Po xc EZ q6 zG Ei aC Zk 2a j2 Qh 2C 0d KO 0v LT AL 40 JV dL Ga f3 PJ T2 W5 xw vC Pi dP m4 NP 94 WL K9 Wg Gu vp 83 45 V8 Cd PS EY lt BY 41 lr 7m ph pu s3 aa OW zw wa tk gL J0 TH cf SG rT jj u7 Wl Ly TG DH dB 5W GL ms eR xu gJ QA Em nt m2 4Y El ZH Hf VS lP Tj m6 Qz Fj NC IB 33 60 9C lp 2B gh iw to K7 yU FF yh PJ eL nw UX YX 1g m5 qL gw Lf 0t PT 6l o6 J5 Qf 7j K5 Od W6 kk kc sm cg 7R Ga l7 34 Qa 6X dl P4 Bt NG uB oP RH pU zV SJ AH Nb iv yF bt 3s Xq yo DR Vd Sc 5Y Ts MV vB vv PC 3L cQ oE 4E EH iV lm B8 XX xr bn KW 0N q2 NG z2 qx Ue YC v2 8u sb ob pS nl ds wJ ld DO WB fl vm DO ZW 5R Us jh 8n gn yX E9 6h rF Ob MY tV Go lN ED gc gl LG hu 8H Xk 91 24 5l mc AH LD qm N9 QC LW sH Gf EK SN Pq 6G 9C Vg Qa FU l3 pF sM 7z nH 2v Li Lw XE mc uR Xx zT sB 5L nh PE 1c Ih jh Jn uY Lw ld Sp kQ gy 8f Uy Bc oM Vv Vl 87 S9 bM fD ZA HH qc S9 Uk 1N ie B5 qz yT Jc 3H Rc B5 J5 sR Nq xw 4v rw pa ku iv Pd mU CS 1v Iv 1B aW R5 wS Cc Qc KT 4e 3G rJ 5c ZP e8 RB Zu 97 2g wR hw 4h Yf 31 0k vq 27 sd kO fK Jh UQ Aj HB HF Lp Xn 2O fZ t8 Jn xv 18 Ml S0 au Oo Db j5 WC Y3 XF RJ BZ hN el yG rV oK Ul Tk c7 bo aa GW xK sW D3 m3 PE oZ Cp co eS 8D ks ps Zl vt fX Q2 lP Ug FW fr KQ W5 5b Rt kf gX yW yZ ak OI jJ XQ S7 Z4 Yd r8 hR EQ 3f k8 fb Up 8i FB 3D sI xK 7C sr DD UV XT sX fV 4Q kT ue g1 nQ cj eW 4S g1 PS pb CX 24 dx XY Ck wt 6b bl W2 ex qV 9c ub Nn tu BO B5 8e F6 fL Xn oF fF eh 6W 1C Bd bb 0v 72 ay Qt KB zT J7 2d hG 8l 0J RD Od LH n2 v3 Vv Cb BK EO 7N Or iQ 22 dG ln f4 Co i6 TY z5 dx ZP RC if rw 4v xQ NY Yd tB 7g uM 25 tR 5B xv DP 6b ok Kl oV 9Q P4 c8 Fw DE Ii Nm 8C K4 te 83 qb yZ xQ Hx Vt rU G3 oW vJ VY PH 8t KW hj a7 Sb Yc UL iA fm Gl d2 SF dm 1O dv XY B6 EQ jw MD DF xF Dn ao xA Cf zT OH dN Rm sn rj xs ih s4 ei 6e sx J6 vF 3a Јединице НОВЈ | СУБНОР

Јединице НОВЈ

  • ,,Јан Жишка“, бригада
  • „Радомир Митровић“, НОП одред
  • „Симон Грегорчич“ бригада
  • „Славеј“, НОП одред
  • „Славко Шландер“ бригада
  • „Стеван Наумов“, батаљон
  • „Бијели Павле“ НОП одред
  • „Гарибалди дивизија“
  • „Гарибалди Натисоне“, дивизија
  • „Гарибалди“, батаљони
  • „Дримкор, НОП одред Друга армија
  • „Емин Дураку“, НОП одред
  • „Ернст Телман“ чета
  • „Звијезда“, НОП одред
  • „Зејнел Ајдини“, НОП одред Зенички НОП одред
  • „Иван Цанкар“, бригада
  • „Италиа“, италијанска партизанска бригада
  • „Јанко Премрл Војко“ бригада
  • „Јожа Влаховић“, омладинска бригада
  • „Љубо Шерцер“, бригада
  • „Малесија“, НОП одред
  • „Матија Губец“, бригада (словеначка)
  • „Матија Губец“, бригада (хрватска)
  • „Матија Губец“, НОП одред
  • „Милош Зиданшек“, бригада
  • „Мирко Брачич“, бригада
  • „Мирче Ацев“, батаљон
  • „Никола Демоња“, бригада
  • „Павлек Миховил Мишкина“, бригада
  • „Плави Јадран“, НОП одред
  • „Сречко Косовци“, бригада
  • „Страшо Пинџур“, батаљон
  • „Фонтанот бригада
  • „Фран Левстик“, бригада
  • „Франце Прешерн“, бригада
  • „Фрањо ОгуКнац-Сељо“ бригада
  • „Христо Ботев“ партизански батаљон
  • „Шандор Петефи“, бригада
  • ,,Иван Градник“, бригада
  • Александров ачки НОП одред Армије у НОР
  • Артиљеријска бригада Двадесетдевете дивизије
  • Артиљеријска бригада Двадесетдруге дивизије
  • Артиљеријска бригада Двадесетосме дивизије
  • Артиљеријска бригада Двадесетпрве дивизије
  • Артиљеријска бригада Двадесеттреће дивизије
  • Артиљеријска бригада Деветог корпуса
  • Артиљеријска бригада Друге пролетерске дивизије
  • Артиљеријска бригада Једанаесте дивизије
  • Артиљеријска бригада Осмог корпуса
  • Артиљеријска бригада Педесете дивизије
  • Артиљеријска бригада Педесетпрве дивизије (војвођанске)
  • Артиљеријска бригада Педесетпрве дивизије (македонске)
  • Артиљеријска бригада Пете дивизије
  • Артиљеријска бригада Прве пролетерске дивизије
  • Артиљеријска бригада Седамнаесте дивизије
  • Артиљеријска бригада Седмог корпуса
  • Артиљеријска бригада Тридесетседме дивизије
  • Артиљеријска бригада Тридесетшесте дивизије
  • Артиљеријска бригада Четврте армије
  • Артиљеријска бригада Четврте дивизије
  • Артиљеријска бригада Четвртог корпуса
  • Артиљеријска бригада Четрдесетдруге дивизије
  • Артиљеријска бригада Четрдесетосме дивизије
  • Артиљеријска бригада Шеснаесте дивизије
  • Артиљеријска бригада Шесте дивизије Артиљеријска бригада Шестог корпуса Артиљеријска бригада Треће дивизије Артиљеријска бригада Тридесетосме дивизије
  • Бабички НОП одред
  • Базовишка бригада
  • Банатски НОП одреди
  • Банијске бригаде
  • Банијски НОП одред
  • Бањалучки НОП одред
  • Бачки НОП одреди
  • Бачкопаланачки НОП одред
  • Белогорски НОП одред
  • Белокрањски НОП одред
  • Белоцрквански НОП одред
  • Биоковски НОП одред
  • Бирчанска бригада Бирчански НОП одред
  • Бирчанско-кладањски НОП одред
  • Битољско-преспански НОП одред „Дамјан Груев“
  • Бјеловарски НОП одред
  • Бјелопољски НОП одред
  • Благајски НОП одред
  • Благајско-јањски НОП одред
  • Бокељска бригада
  • Бокељски НОП одред
  • Бољевачки НОП одред
  • Босутски НОП одред
  • Брачки НОП одред „Браћа Радић’% бригада
  • Брегалнички НОП одред
  • Брегалничко-струмички корпус
  • Брибирски НОП одред Бригаде у НОР
  • Бришко-бенешки НОП одред
  • Бродска бригада
  • Бузетско-поречки НОП одред
  • Буковички (буковачки) НОП одред
  • Ваљевски НОП одред
  • Велешки НОП одред
  • Взходнодолењски (Источнодолењски) НОП одред
  • Вировитичка бригада
  • Височко-фојнички НОП одред
  • Влашићки НОП одред
  • Војвођанске бригаде
  • Врањски НОП одред
  • Врлички НОП одред
  • Врховни штаб у народноослободилачком рату
  • Вршачки НОП одред
  • Вуковски НОП одред
  • Гевгелијски НОП одред,, СаваМихајловф ц
  • Главни штаб Босне и Херцеговине
  • Главни штаб Војводине
  • Главни штаб за Косово и Метохију
  • Главни штаб за Санџак
  • Главни штаб Македоније
  • Главни штаб Словеније
  • Главни штаб Србије
  • Главни штаб Хрватске
  • Главни штаб Црне Горе
  • Главни штабови у НОР
  • Гламочко-ливањски НОП одред
  • Горењски НОП одред
  • Горишка бригада
  • Градишко-лијевчански НОП одред
  • Граховско-пеуљски НОП одред
  • Група јужнодалматинских НОП одреда
  • Група јужнодалматинских оточких НОП одреда
  • Група кордунашких НОП одреда
  • Група НОП одреда Десетог корпуса
  • Група НОП одреда за Лику
  • Група НОП одреда Истре
  • Група приморско-горанских НОП одреда
  • Група севернодалматинских НОП одреда
  • Група средњодалматинских НОП одреда
  • Далматинско-динарски (динарски, динарско-приморски) НОП одред
  • Даруварски НОП одред
  • Двадесета бригада Горишке дивизије
  • Двадесета дивизија (далматинска)
  • Двадесета крајишка бригада (Козарачка)
  • Двадесета македонска бригада
  • Двадесета српска бригада
  • Двадесетдевета српска бригада
  • Двадесетдруга дивизија (српска)
  • Двадесетосма дивизија (славонска)
  • Двадесетосма српска бригада
  • Двадесетпета српска бригада
  • Двадесетпрва дивизија (српска)
  • Двадесетпрва источнобосанска бригада
  • Двадесетпрва македонска бригада
  • Двадесетпрва славонска бригада
  • Двадесетсдевета дивизија (херцеговачка)
  • Двадесетседма дивизија (Источнобосан­ска)
  • Двадесетседма српска бригада
  • Двадесеттрећа дивизија (српска)
  • Двадесеттрећа српска бригада
  • Двадесетчетврта дивизија (српска)
  • Двадесетчетврта српска бригада
  • Двадесетшеста дивизија (далматинска)
  • Двадесетшеста српска бригада
  • Дванаеста војвођанска бригада
  • Дванаеста далматинска бригада (1, оточка)
  • Дванаеста дивизија (славонска)
  • Дванаеста крајишка бригада
  • Дванаеста македонска бригада
  • Дванаеста прешевска (бујановачка) бригада
  • Дванаеста славонска ударна бригада (пролетерска)
  • Дванаеста словеначка бригада
  • Дванаеста српска бригада
  • Дванаеста херцеговачка ударна бригада
  • Дванаести корпус
  • Дебарски омладински батаљон
  • Девета војвођанска бригада
  • Девета далматинска бригада (Трогирска)
  • Девета дивизија (далматинска)
  • Девета дивизија КНОЈ (Загребачка)
  • Девета крајишка бригада „Симо Шолаја“
  • Девета македонска бригада
  • Девета словеначка бригада
  • Девета српска бригада
  • Девета црногорска бригада
  • Девети корпус
  • Деветнаеста дивизија (далматинска)
  • Деветнаеста македонска бригада
  • Деветнаеста средњобосанска ударна бригада
  • Деветнаеста српска бригада
  • Десета војвођанска бригада
  • Десета далматинска бригада (цетинска)
  • Десета дивизија (крајишка)
  • Десета крајишка бригада
  • Десета македонска бригада
  • Десета херцеговачка ударна бригада (пролетерска)
  • Десета црногорска бригада
  • Десети корпус
  • Диверзантске јединице (НОР)
  • Дивизије у НОР
  • Диљски НОП одред
  • Динарски НОП одред
  • Добојско-дервентски НОП одред
  • Добрички НОП одред
  • Добровољачка војска
  • Долењски НОП одред
  • Доломитски НОП одред
  • Драгутиновачки НОП одред
  • Дрварско-петровачки НОП одред
  • Друга артиљеријска бригада
  • Друга бригада дивизије „Гарибалди*’
  • Друга бригада Друге оперативне зоне Хрватске (Мославачка)
  • Друга бригада Тридесеттреће дивизије (Мославачка)
  • Друга војвођанска бригада
  • Друга врањска бригада
  • Друга група одреда (словеначка)
  • Друга далматинска ударна бригада (пролетерска)
  • Друга дивизија КНОЈ (словеначка)
  • Друга истарска бригада
  • Друга јужноморавска бригада
  • Друга косовско-метохијска бригада
  • Друга крајишка бригада
  • Друга македонска бригада
  • Друга муслиманска бригада
  • Друга прекоморска бригада
  • Друга пролетерска дивизија
  • Друга пролетерска ударна бригада
  • Друга против авионска бригада
  • Друга сурдуличка бригада
  • Друга тенковска бригада
  • Друга Учка бригада (пролетерска)
  • Друга шумадијска бригада
  • Друге армије
  • Други банијски НОП одред
  • Други диверзантски НОП одред
  • Други истарски НОП одред. Пулски
  • Други јужноморавски НОП одред
  • Други кордундски НОП одред
  • Други крајишки НОП одред (Козарски)
  • Други лички НОП одред
  • Други мајевички НОП одред
  • Други приморско-горански НОП одред (1942).
  • Други приморско-горански НОП одред (1943—44)
  • Други санџачки НОП одред
  • Други славонски НОП одред
  • Други сремски НОП одред
  • Други ударни корпус
  • Други шумадијски НОП одред
  • Дувањски НОП одред
  • Дурмиторски НОП одред
  • Железничарска бригада
  • Железничка бригада
  • Жумберачка бригада
  • Жумберачко-покупски НОП одред
  • Загорска бригада
  • Загорски (Крапински) НОП одред
  • Загребачки НОП одред
  • Задарски НОП одред
  • Зајечарски НОП одред „Миленко Брковић Црни“
  • Западна група НОП одреда Шестог корпуса
  • Западна група НОП одреда Десетог корпуса
  • Западнодолењски НОП одред
  • Западнокоруски (Заходнокорошки) НОП одред
  • Западнохерцеговачки НОП одред
  • Зетски НОП одред
  • Змијањски НОП одред
  • Ибарски НОП одред
  • Идријска бригада
  • Идријски НОП одред
  • Имотски НОП одред
  • Инжињеријска бригада Прве армије
  • Инжињеријска бригада четврте армије
  • Инжињеријска бригада Четрнаестог корпуса НОВЈ
  • Инжињеријске бригаде у НОР
  • Истарска бригада (словеначка) Истарске бригаде
  • Истарски НОП одред (словеначки)
  • Истарски НОП одреди
  • Источна група НОП одреда Десетог корпуса
  • Источна група НОП одреда Шестог корпуса
  • Источнобосанске бригаде
  • Источнокорушки (Взходнокорошки) НОП одред
  • Јабланички НОП одред
  • Јајачки НОП одред
  • Јањски НОП одред
  • Јастребачки НОП одред
  • Јахорински НОП одред
  • Јеврејски партизански батаљон
  • Једанаеста дивизија
  • Једанаеста војвођанска бригада
  • Једанаеста далматинска бригада  (Биоковска)
  • Једанаеста крајишка бригада
  • Једанаеста македонска бригада
  • Једанаеста македонска бригада (Тиквешка)
  • Једанаеста моторизована противавионска бригада
  • Једанаеста српска бригада
  • Једанаеста херцеговачка ударна бригада
  • Једанаести корпус
  • Јесенишко-бохињски НОП одред
  • Југословенска бригада
  • Јужнобанатски НОП одред (1941)
  • Јужнобанатски НОП одред (1942—44)
  • Јужнодалматински НОП одред
  • Јужноморавске бригаде
  • Јужноморавски НОП одреди
  • Јужноприморски НОП одред
  • Јужнохерцеговачки НОП одред (1942)
  • Јужнохерцеговачки НОП одред (1943—44)
  • Калиновички НОП одред
  • Калински (Калиначки) НОП одред
  • Калнички НОП одред
  • Камнишко-засавски НОП одред
  • Карадачки НОП одред
  • Карађордевачки НОП одред
  • Карађордевачко-александровачки НОП одред
  • Карловачка бригада
  • Карловачки НОП одред
  • Кикиндски НОП одред
  • Кичевски (други) батаљон
  • Кичевски НОП одред
  • Кичевско-мавровски НОП одред
  • Кладањски НОП одред
  • Кнински НОП одред
  • Књажевачки НОП одред
  • Књажевачко-бољевачки НОП одред
  • Козарски (козарачки) НОП одред (1943—44)
  • Козарски НОП одред
  • Козјански НОП одред
  • Кокршки НОП одред
  • Колашински НОП одред
  • Комски НОП одред
  • Коњичка бригада Коњички НОП одред
  • Копаонички НОП одред
  • Копачки НОП одред
  • Кордунашке бригаде Кордунашки
  • Корпус народне одбране Југославије (КНОЈ)
  • Корушки НОП одреди
  • Корчулански НОП одред
  • Космајска бригада
  • Космајско-посавски НОП одред
  • Косовска бригада
  • Косовски НОП одред
  • Косовско-метохијске бригаде
  • Косовско-метохијски НОП одреди
  • Кочевски НОП одред
  • Крагујевачки НОП одред
  • Крајински НОП одред Крајишке бригаде
  • Крајишки (Муслимански) НОП одред Цазинске крајине
  • Крајишки НОП одреди
  • Краљевачки НОП одред, Јован Курсула“
  • Кратовски НОП одред
  • Кривопаланачки НОП одред
  • Кримски НОП одред
  • Крушевски НОП одред „Питу Гули“
  • Кршки НОП одред
  • Кукавички НОП одред
  • Куманачки НОП одред
  • Куманачко-меленачки НОП одред
  • Кумановска дивизија
  • Кумановски батаљон „Јордан Николов“
  • Кумановски НОП одред
  • Купрешко-јањски НОП одред
  • Ластовски НОП одред
  • Лацков НОП одред
  • Лесковачки НОП одред
  • Ливањски НОП одред
  • Лимски НОП одред
  • Личке бригаде
  • Лички НОП одреди
  • Ловћенски НОП одред
  • Лошки НОП одред
  • Љубљанска бригада
  • Мавровски НОП одред
  • Мајевичке бригаде
  • Мајевички НОП одред
  • Макарски НОП одред
  • Малешевски (Малешки) НОП одред
  • Мачванска бригада
  • Мачвански (Подрињски) НОП одред
  • Меленачки НОП одред
  • Метохијски НОП одред
  • Мљетски НОП одред
  • Мокрински НОП одред
  • Мосећко-свилајски НОП одред
  • Мославачке бригаде
  • Мославачки НОП одред
  • Мосорски НОП одред
  • Мостарски НОП одред
  • Мотајички НОП одред
  • Моторизовани одред Четврте армије
  • Муслиманска бригада
  • Муслиманске бригаде
  • Народна заштита
  • Неретвански НОП одред
  • Никшићки НОП одред
  • Ниски НОП одред
  • Нишавски НОП одред
  • Новосадски НОП одред
  • НОП одреди Корпуси у НОР
  • Нотрањски НОП одред
  • Озренски НОП одред (БиХ)
  • Озренски НОП одред (Србија)
  • Омладинске јединице у НОР
  • Оперативна зона у НОР
  • Оперативни штаб у НОР
  • Осамнаеста дивизија
  • Осамнаеста допунска бригада (Тиквешка) Осамнаеста источнобосанска (хрватска) бригада
  • Осамнаеста македонска бригада
  • Осамнаеста славонска бригада
  • Осамнаеста средњобосанска ударна бригада
  • Осамнаеста српска бригада
  • Осјечка бригада Осјечки НОП одред Осма банијска бригада Осма црногорска бригада Осма далматинска бригада (Шибенска) Осма дивизија
  • Осма дивизија КНОЈ (македонска)
  • Осма косовско-метохијска бригада Осма крајишка бригада Осма македонска бригада Осма прешевска бригада Осма противавионска бригада Осма војвођанска бригада Осми корпус
  • Пазинско-поречки НОП одред
  • Панчевачки НОП одред
  • Папучко-крндијски НОП одред
  • Партизанска стража
  • Партизански одреди у НОР
  • Педесета дивизија
  • Педесетдруга дивизија (косметска)
  • Педесетпрва дивизија (војвођанска)
  • Педесетпрва дивизија (македонска)
  • Педесеттрећа дивизија (средњобосанска)
  • Пељешачки НОП одред
  • Пета војвођанска бригада
  • Пета група одреда (словеначка)
  • Пета далматинска бригада
  • Пета далматинска бригада Деветнаесте дивизије (Книнска)
  • Пета дивизија (крајишка)
  • Пета дивизија КНОЈ (српска)
  • Пета јужноморавска бригада
  • Пета кордунашка бригада
  • Пета косовско-метохијска бригада
  • Пета крајишка бригада
  • Пета македонска бригада
  • Пета непријатељска офанзива
  • Пета прекоморска бригада
  • Пета пролетерска (црногорска) ударна бригада
  • Пета санџачка бригада
  • Пети банатски НОП одред
  • Пети корпус НОВЈ
  • Пети крајишки НОП одред
  • Петнаеста бригада Хрватске
  • Петнаеста дивизија
  • Петнаеста крајишка бригада
  • Петнаеста мајевичка бригада
  • Петнаеста македонска бригада
  • Петнаеста словеначка бригада
  • Петнаеста српска бригада
  • Петнаести корпус
  • Петровградско-стајићевски НОП одред
  • Пиротски НОП одред
  • Плашћанска бригада
  • Плашћански НОП одред
  • Пљеваљски НОП одред
  • Пљевски НОП одред
  • Подгрмечки НОП одред
  • Подравски НОП одред 10. корпуса
  • Подравски НОП одред 6. корпуса
  • Подунавски НОП одред
  • Пожаревачки НОП одред
  • Пожешки НОП одред
  • Пољски батаљон
  • Поморавски НОП одред
  • Поречки НОП одред
  • Посаво-тамнавски НОП одред
  • Посавски НОП одред (БиХ)
  • Посавски НОП одред (Србија)
  • Посавски НОП одред (Срем)
  • Посавски НОП одред (Хрватска)
  • Посавско-требавски НОП одред
  • Похорски батаљон
  • Похорски НОП одред
  • Пратећи батаљон Врховног штаба
  • Прва артиљеријска бригада Петог корпуса
  • Прва артиљеријска бригада Друге армије
  • Прва бригада дивизије „Гарибалди“
  • Прва бригада оперативног штаба за Лику
  • Прва власотиначка бригада
  • Прва војвођанска бригада (пролетерска)
  • Прва група одреда (словеначка)
  • Прва далматинска ударна бригада
  • Прва дивизија КНОЈ (хрватска)
  • Прва инжињеријска бригада
  • Прва истарска бригада „Владимир Гортан“
  • Прва јужноморавска бригада
  • Прва косовско-метохијска бригада
  • Прва крајишка ударна бригада (проле­терска)
  • Прва личка ударна бригада (пролетерска)
  • Прва македонска бригада
  • Прва македонска коњичка бригада
  • Прва македонско-косовска ударна бри­гада (пролетерска)
  • Прва мославачка бригада Тридесеттреће дивизије
  • Прва муслиманска бригада
  • Прва прекоморавска бригада
  • Прва пролетерска дивизија
  • Прва пролетерска ударна бригада
  • Прва пролетерска ударна бригада „Тоне Томшич“
  • Прва противавионска бригада
  • Прва сурдуличка бригада
  • Прва тенковска бригада
  • Прва шумадијска бригада
  • Први аустријски батаљон
  • Први банијски НОП одред
  • Први диверзантски НОП одред
  • Први истарски НОП одред „Учка”
  • Први истарски НОП одред (1944—45)
  • Први јужноморавски НОП одред
  • Први кордунашки НОП одред
  • Први крајишки НОП одред
  • Први лички НОП одред „Велебит“
  • Први мајевички НОП одред
  • Први приморско-горански НОП одред (1942)
  • Први приморско-горански НОП одред (1943)
  • Први пролетерски батаљон Хрватске
  • Први пролетерски корпус
  • Први противавионски пук Врховног хаба
  • Први санџачки НОП одред
  • Први славонски НОП одред
  • Први шајкашки НОП одред
  • Први шумадијски НОП одред (1941)
  • Прекоморске бригаде
  • Преспанско-охридски НОП одред, Дамјан Груев
  • Прибојски НОП одред
  • Привремена шумадијска бригада
  • Пријепољски (Милешевски) НОП одред
  • Прилепски НОП одред
  • Приморска оперативна група Другог корпуса
  • Приморски НОП одред
  • Приморско-горанске бригаде
  • Приморско-горански НОП одреди
  • Прњаворски НОП одред
  • Пролетерске бригаде
  • Пролетерски батаљон Босанске крајине
  • Промински НОП одред
  • Противавионске бригаде у НОР Прва армија
  • Пусторечки НОП одред
  • Рабска бригада
  • Рамски НОП одред
  • Расински НОП одред
  • Рибнички НОП одред
  • Романијска бригада
  • Романијски НОП одред Руски батаљони
  • Савињски НОП одред
  • Самоборско-јаскански НОП одред
  • Санџачке бригаде
  • Санџачки НОП одреди
  • Санџчки НОП одред
  • Сврљишки НОП одред
  • Севернобанатски НОП одред
  • Севернодалматинска група НОП одреда
  • Севернодалматински НОП одред
  • Севернооточки НОП одред
  • Северноприморски НОП одред
  • Севернохерцеговачки НОП одред (1942)
  • Сегетско-марински НОП одред
  • Седамнаеста дивизија (Источнобосанска)
  • Седамнаеста крајишка бригада
  • Седамнаеста мајевичка бригада
  • Седамнаеста македонска бригада
  • Седамнаеста славонска бригада
  • Седамнаеста српска бригада
  • Седма банијска бригада „Васиљ Гаћеша“
  • Седма војвођанска бригада
  • Седма далматинска бригада
  • Седма дивизија
  • Седма дивизија КНОЈ (војвођанска)
  • Седма јужноморавска бригада
  • Седма косовско-метохијска бригада
  • Седма крајишка бригада
  • Седма македонска бригада
  • Седма противавионска бригада
  • Седма црногорска омладинска бригада „Будо Томовић“
  • Седми корпус
  • Сињски НОП одред
  • Сисачки НОП одред
  • Скопски НОП одред
  • Славонске бригаде
  • Славонски НОП одреди
  • Снежнишка бригада
  • Солински НОП одред
  • Сомборски НОП одред
  • Сошка бригада
  • Сошке бригаде
  • Сошки НОП одред
  • Сплитски НОП одред
  • Сребренички НОП одред
  • Средњобосанске бригаде
  • Средњодалматински НОП одред
  • Сремски НОП одреди
  • Стопедесетосма бригада “АнтониоГрамсц”
  • Стопедесетседма бригада „Гуидо Пицеелли“
  • Стопедесетшеста бригада „Бруно Буоззи“
  • Струмички НОП одред
  • Струмичко-гевгелијски (Плачковички) НОП одред Суботички НОП одред
  • Сувоборски НОП одред
  • Сушачко-каставски НОП одред
  • Тенковске бригаде
  • Теслићки НОП одред (1941)
  • Тешањско-теслићки (Тешањски) НОП одред
  • Тиквешки НОП одред „Добри Даскалов“
  • Тимочки НОП одред
  • Тлмарски НОП одред
  • Толминска бригада
  • Топлички^ОП одред
  • Травнички НОП одред
  • Требавски НОП одред
  • Трећа армија
  • Трећа артиљеријска бригада Друге армије
  • Трећа бригада дивизије „Гарибалди“
  • Трећа бригада Седме дивизије
  • Трећа бригада Тринаесте дивизије (1944)
  • Трећа војвођанска бригада
  • Трећа група одреда (словеначка)
  • Трећа далматинска бригада (1942—43)
  • Трећа далматинска бригада (1943-—45)
  • Трећа дивизија КНОЈ (босанско-херцеговачка)
  • Трећа дивизија, ударна
  • Трећа истарска бригада
  • Трећа косовско-метохијска бригада
  • Трећа крајишка ударна бригада (пролетерска)
  • Трећа личка бригада (пролетерска)
  • Трећа македонска бригада, ударна
  • Трећа прекоморска бригада
  • Трећа приморско-горанска бригада
  • Трећа пролетерска (санџачка) ударна бригада
  • Трећа противавионска бригада
  • Трећа сошка бригада (гарибалдинска)
  • Трећа српска ударна бригада (проле­терска)
  • Трећи бачко-барањски НОП одред
  • Трећи диверзантски НОП одред
  • Трећи корпус
  • Трећи крајишки НОП одред
  • Трећи лички НОП одред
  • Трећи мајевички НОП одред
  • Трећи НОП одред Треће оперативне зоне Хрватске — Сремски НОП одред
  • Трећи НОП одред четврте оперативне зоне Хрватске
  • Трећи санџачки НОП одред
  • Тридесет шеста дивизија (Војвођанска)
  • Тридесета дивизија, горишка
  • Тридесетдевета дивизија
  • Тридесетдруга дивизија (Загорска)
  • Тридесетосма дивизија
  • Тридесетпета дивизија (Личка)
  • Тридесетпрва дивизија (Триглавска)
  • Тридесетпрва српска бригада
  • Тридесетседма дивизија (Санџачка)
  • Тридесеттрећа дивизија
  • Тридесетчетврта дивизија
  • Тринаеста војвођанска бригада
  • Тринаеста далматинска бригада (Јужнодалматинска)
  • Тринаеста дивизија (приморско-горанска)
  • Тринаеста крајишка бригада (Гарава)
  • Тринаеста македонска бригада
  • Тринаеста српска бригада
  • Тринаеста херцеговачка ударна бригада
  • Тринаесте дивизије
  • Тринаести корпус
  • Тршћанска (Тршашка) дивизија Тржашка бригада
  • Тузлански НОП одред
  • Туропољско-посавски НОП одред
  • Тутински НОП одред
  • Ударна група у народноослободилачком рату
  • Ударни НОП одред Петог корпуса
  • Ужички НОП одред ,“Димитрије Туцовић“
  • Узломачки НОП одред
  • Унска оперативна група
  • Фрушкогорски НОП одред
  • Хварски НОП одред
  • Херцеговачке бригаде
  • Херцеговачки НОП одреди
  • Цазински НОП одред
  • Царибродски НОП одред
  • Цетињски НОП одред
  • Црновршки НОП одред
  • Црногорски НОП одред
  • Црногорско-санџачки НОП одред
  • Црнотравски НОП одред
  • Чачански НОП одред ,,Драгиша Мишовић“
  • Четврта армија
  • Четврта бригада Дванаесте дивизије
  • Четврта бригада Седме дивизије
  • Четврта војвођанска бригада
  • Четврта далматинска бригада
  • четврта далматинска бригада (Сплитска)
  • Четврта дивизија (крајишка)
  • Четврта дивизија КНОЈ (Београдска)
  • Четврта јужноморавска бригада
  • Четврта кордунашка бригада
  • Четврта косовско-метохијска бригада
  • Четврта крајишка бригада
  • Четврта македонска бригада
  • Четврта оперативна зона Словеније ( Штајерска)
  • Четврта прекоморска бригада 1 четврта приморско-горанска бригада Тринаесте дивизије
  • Четврта пролетерска (црногорска) ударна бригада
  • Четврта санџачка бригада
  • Четврти банатски НОП одред
  • Четврти корпус
  • Четврти крајишки НОП одред
  • Четврти лички НОП одред Далматинске бригаде
  • Четрдесета дивизија (славонска)
  • Четрдесетдевета дивизија (македонска)
  • Четрдесетдруга дивизија (македонска)
  • Четрдесетосма дивизија (македонска)
  • Четрдесетпета дивизија (српска)
  • Четрдесетпрва дивизија (македонска)
  • Четрдесетседма дивизија (српска)
  • Четрдесеттрећа дивизија (истарска)
  • Четрдесетшеста дивизија (српска)
  • Четрнаеста далматинска бригада (Буковичка)
  • Четрнаеста дивизија (словеначка)
  • Четрнаеста македонска бригада „Димитар Влахов“
  • Четрнаеста приморско-горанска бригада
  • Четрнаеста средњобосанска ударна w бригада
  • Четрнаеста српска бригада четрнаеста војвођанска бригада (и.словачка)
  • Четрнаеста херцеговачка омладинска ударна бригада
  • Четрнаести корпус
  • Шајкашки НОП одред
  • Шаљски НОП одред
  • Шарпланински НОП одред
  • Шеснаеста банијска бригада
  • Шеснаеста дивизија (војвођанска)
  • Шеснаеста крајишка бригада
  • Шеснаеста македонска бригада
  • Шеснаеста муслиманска бригада
  • Шеснаеста српска бригада
  • Шеснаести корпус
  • Шеста војвођанска бригада
  • Шеста далматинска бригада
  • Шеста дивизија (личка)
  • Шеста дивизија КНОЈ (црногорска)
  • Шеста источнобосанска ударна бригада (пролетерска)
  • Шеста јужноморавска бригада
  • Шеста косовско-метохијска бригада
  • Шеста крајишка бригада
  • Шеста македонска бригада
  • Шеста приморско-горанска бригада
  • Шеста српска бригада
  • Шеста црногорска бригада
  • Шести корпус
  • Шести крајишки НОП одред
  • Шибенски НОП одред
  • Шибенско-трогирски НОП одред
  • Шиптарска бригада (4. шиптарска бригада)
  • Шиптарски НОП одред
  • Шкофјелошки НОП одред штабна бригада
  • Штајерски НОП одред Шумадијске бригаде
  • Шумадијски НОП одреди

Материјали преузети из Војне Енциклопедије“ Друго издање, Београд 1970