Агресија НАТО

ЗЛОЧИН ОСТАЈЕ ЗЛОЧИН

Удружене државе НАТО алијансе, предвођене Америком, без објаве рата и мимо икакве сагласности Савета безбедности ОУН, зликовачки су напале ракетама пре 19 година нашу отаџбину. Тај криминални акт, који је одузео многобројне животе и уништио свеколику инфраструктуру и омогућио отимање српске јужне покрајине Косово и Метохија, срамни чин на крају двадестог столећа, остао је некажњен на међународној сцени којом и даље настоји да влада сила топуза.

Одлука Беле куће у Вашингтону, где је столовао Бил Клинтон са камарилом, усаглашена у шенућим тобоже демократским и цивилизованим европским престоницима, донета је после низа крвожедних притисика на нашу државу да се одрекне суверенитета и територије у корист терористичке шиптарске гериле коју је, кратко време пре тога, америчка власт држала на ”црној листи” опасних по не само територију нашег континента.

Наредбу да крене разбојнички напад формално је пренео шпански вајни социјалиста Хавијер Солана команданту НАТО трупа америчком генералу Веслију Кларку.

За 78 дана, или једанаест црних недеља, натовски ”храбри” јуришници сасули су по недужном народу 1.300 крстарећих ракета и чак 37.000 строго забрањених касетних бомби, а у 420.000 пројектила укупне тежине 22.000 тона налазио се, и не само у њима, осиромашени уранијум од којег су страдали, и даље страда, у великим мукама неизбројани озрачени људи.

У продуженом удруженом злочину, током агресије, убијено је до 2,5 хиљаде људи, неколико пута више рањено, многи са тешким последицама.

Натовци су уништили школе, болнице, мостове, стамбене комплексе, путеве, пруге, домове здравља, дечје јаслице, споменике културе – ум несавесних налогодаваца и верних извршилаца налагао је да све, што је у визури најсавременије технологије, мора у овом делу Европе бити сравњено. Метеријална штета се цени на стотине милијарди неисплаћених долара.

Тортура је окончана војно-техничким споразумом у Куманову и Резолуцијом 1244 Савета безбедности ОУН, која је на снази и ни једном речју не предвиђа ”одузимање Косова и Метохије”.

И ове године, широм наше Републике, обележен је почетак мучког напада НАТО са поруком да злочин остаје злочин.

Одговор нашег народа је и у широкој анкети да најмање 84 одсто референтно испитаних грађана ни по коју цену не жели учлањивање Србије у НАТО.

Овакав став је и у духу званичне политике да Република Србија остаје војно неутрална градећи мостове према свима који не угрожавају нашу сувереност, независност, територијални интегритет.

Поводом 19-годишњице натовске агресије, у Београду су, на више места, полагањем венаца, одали дужну пошту страдалницима представници власти, Војске, МУП, патриотских организација, амбасада пријатељских држава.

У парку Ташмајдан, у центру Београда, на споменик убијеној деци у бомбардовању, венац СУБНОР-а Србије положили су чланови Председништва Душанка Лукић Хавелка и генерал Видоје Пантелић.

У Парку пријатељства, на ушћу Саве у Дунав, на Споменик вечни пламен, пошту су одали члан Председништва СУБНОР-а Србије Владимир Бабшек Орешковић и члан Републичког одбора  Милош Богићевић.