Скупштина је одржана у „Сава центру” са свечаним и радним седницама. Свечаном скупу су присуствовали: чланови Одбора за обележавање јубилеја Устанка, изабрани делегати Скупштине, председници општинских, градских, окружних и покрајинских одбора СУБНОР-а, високи представници Владе Србије и града Београда, делегације организација ветерана и антифашиста из Азербејџана, Белорусије, Бугарске и држава насталих из република бивше СФРЈ: Црне Горе, Хрватске, Словеније и БиХ, представници амбасада Азербејџана, Белорусије, Црне Горе, Руске Федерације, Словеније, HP Кине, Велике Британије и Украјине. Међу четири присутна амбасадора акредитована у Београду, скупу је присуствовао и амбасадор Велике Британије.
У извођењу културно-уметничког програма учествовали су хор „Браћа Барух” и група драмских уметника са Снежаном Лукић на челу.
Дневни ред Радне седнице Осамнаесте скупштине СУБНОР-а Србије:
- . Реферат председника РО СУБНОР-а Србије.
- Разматрање и усвајање Предлога годишњег извештаја о раду за 2011. годину.
- Разматрање и усвајање Предлога за програм рада за 2012. годину.
- Разно.
На Радној седници Скупштине, проф. др Миодраг Зечевић, у својству председника Републичког одбора СУБНОР-а Србије, поднео је реферат са високим оценама манифестација којима је, на свим нивоима организовања бораца широм Србије, обележена 70. годишњица устанка народа Србије против фашистичких окупатора и њихових сарадника. Затим су, након краћих излагања делегата, једногласно усвојена три значајна документа:
- извештај о деловању СУБНОР-а у протеклој, јубиларној години, који је у посебној публикацији и са предлогом за идућу годину достављен свим делегатима и руководствима СУБНОР-а;
- програм рада за 2012. годину;
- одлука о додели признања која додељује СУБНОР Србије.
Радом Скупштине је руководио Жарко Тепшић, председник борачке организације СУБНОР-а Браничевског округа.