Осамнаеста скупштина СУБНОР-а Србије, одржана 14. децембра 2011. године у Београду

Скупштина је одржана у „Сава центру” са свечаним и радним седницама. Свечаном скупу су присуствовали: чланови Одбора за обележавање јубилеја Устанка, изабрани делегати Скупштине, председници општинских, градских, окружних и покрајинских одбора СУБНОР-а, високи представници Владе Ср­бије и града Београда, делегације организација ветерана и антифашиста из Азербејџана, Белорусије, Бугарске и држава насталих из република бивше СФРЈ: Црне Горе, Хрватске, Словеније и БиХ, представници амбасада Азербејџана, Белорусије, Црне Горе, Руске Федерације, Словеније, HP Кине, Велике Британије и Украјине. Међу четири присутна амбасадора акредитована у Београду, скупу је присуствовао и амбасадор Велике Британије.

У извођењу културно-уметничког програма учествовали су хор „Браћа Ба­рух” и група драмских уметника са Снежаном Лукић на челу.

Дневни ред Радне седнице Осамнаесте скупштине СУБНОР-а Србије:

  1. . Реферат председника РО СУБНОР-а Србије.
  2. Разматрање и усвајање Предлога годишњег извештаја о раду за 2011. годину.
  3. Разматрање и усвајање Предлога за програм рада за 2012. годину.
  4. Разно.

На Радној седници Скупштине, проф. др Миодраг Зечевић, у својству пред­седника Републичког одбора СУБНОР-а Србије, поднео је реферат са високим оценама манифестација којима је, на свим нивоима организовања бораца широм Србије, обележена 70. годишњица устанка народа Србије против фа­шистичких окупатора и њихових сарадника. Затим су, након краћих излагања делегата, једногласно усвојена три значајна документа:

  • извештај о деловању СУБНОР-а у протеклој, јубиларној години, који је у посебној публикацији и са предлогом за идућу годину достављен свим делегатима и руководствима СУБНОР-а;
  • програм рада за 2012. годину;
  • одлука о додели признања која додељује СУБНОР Србије.

Радом Скупштине је руководио Жарко Тепшић, председник борачке орга­низације СУБНОР-а Браничевског округа.