Двадесет прва скупштина СУБНОР-а Србије, одржана 29. маја 2014. године у Београду

Скупштина је одржана у свечаној Сали Дома војске Србије уз учешће деле­гата Скупштине и присуство народних хероја и више носилаца Партизанске споменице 1941. године, представника Министарства одбране, Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и истакнутих јавних личности.

На Скупштини су посебно апострофирана питања даљег подмлађивања ор­ганизације. У том погледу изнети су подаци о учлањивању, потомака учесника народне револуције и партизанске борбе у Другом светском рату, у СУБНОР, као и о заинтересованости широког круга антифашиста за организацију.

Констатовано је да многе организације нису усагласиле своје статуте са Ста­тутом СУБНОР-а Србије. По принципу статутарности, сва удружења су везана одредбама Закона о удружењима, а удружења која су део Савеза морају имати статуте усклађене са Статутом СУБНОР-а Србије. Пре свега, свој назив морају ускладити са називом Савеза, а то је: Савез удружења бораца Народноослобо­дилачког рата Србије и скраћено – СУБНОР Србије. Организације морају то да учине, како би остале интегрални део СУБНОР-а.

Такође, констатовано је да је држава престала да обезбеђује део средстава за редовно функционисање борачке организације и прешла је на финансирање путем пројеката. Месне, општинске, градске и окружне организације СУБНОР-а финансира локална самоуправа. Финансирање рада и свих активности органи­зација путем чланарине остављено је општинским и градским организацијама, које сада саме брину о уделу чланарине у финансирању њихових потреба.

На Скупштини је истакнуто да се однос државе према доприносу и победи над нацифашизмом и СУБНОР-у постепено мења у позитивном смеру мада је агресивност и снага неонацистичких и историјско-ревизионистичких кругова и даље велика.

Усвојен је Извештај о оствареној активности у 2013. и Програм рада за 2014. годину. Похваљен је рад Председништва РО СУБНОР-а, као и садржајно и корисно уређивање интернет портала и листа „Борац”.