РАДНИ САСТАНАК ЧЛАНИЦА ЕВРОПСКЕ ФЕДЕРАЦИЈЕ АНТИФАШИСТА И ПОКРЕТА ОТПОРА

Након полагања венаца изасланице председника Србије, председнице Владе Србије, Ане Брнабић, председника Народне скупштине Ивице Дачића и министарке за рад, запошљавање, борачка и социјална питање, проф. др Дарије Кисић-Тепавчевић и бораца, учесника народноослободилачке борбе испред споменка „Позив на устанак“, као и веома уметнички запажене вечерње свечане академије посвећене 4. јулу – Дану борца, 5. јула одржан је радни састанак коме су присуствовали председници и представници борачких, антифашистичких организација из региона и Европе.

Биле су присутне делегације из: Босне и Херцеговине, Црне Горе, Хрватске, Мађарске, Португала, Републике Српске, Северне Македоније, Словеније као и представник Амбасаде Руске Федерације, пуковник Владимир Биков, помоћник војног аташеа.

Овом радном састанку председавали су господин Вилмош Ханти, председник Европске федерације антифашиста и покрета отпора и председник СУБНОР-а Србије, генерал-мајор Видосав Ковачевић. Све присутне делегације имале су прилику да у кратком обраћању представе своје организације уз претходно одавање захвалности домаћину СУБНОР-у Србије за организацију оваквог скупа.

У радном делу састанка учествовали су и Џевад Галијашевић и Урош Тутулић.

У другом делу радног састанка, генерал-мајор Видосав Ковачевић је свим учесницима кoнференције из Европе и региона доделио признање СУБНОР-а Србије „ВЕЛИКО ХВАЛА“, у циљу захвалности свим делегацијама на учешћу у обележавању  80 година од Устанка народа Србије и Југославије у борби за ослобођење од окупатора.