У препуној „МТС“ дворани одржана је Комеморативна академија поводом обележавања 25. годишњице Битке на Кошарама.
Академији су присуствовале породице погинулих учесника у овој славној бици, највиши државни званичници, припадници Војске Србије и Министарства унутрашњих послова, представници Српске Православне Цркве и других традиционалних верских заједница, као и припадници ветеранских удружења јединица Војске које су војевале на Кошарама.
У име учесника у биткама присутнима се обратио пуковник Душко Шљиванчанин; у име породица погинулих обратила се Ненси Иванковић, ћерка страдалог капетана прве класе Крунослава Иванковића, а у име председника Републике Србије његов изасланик председник Владе Србије Милош Вучевић.
Пре четврт века у рејону карауле Кошаре, непријатељу су се супротставили припадници 53. граничног батаљона, 2. моторизованог батаљона 125. моторизоване бригаде, борбене групе 63. падобранске и 72. специјалне бригаде, као и делови других јединица.
Битка на Кошарама вођена је од 9. априла до 14. јуна 1999. године у рејону граничног прелаза Раса Кошарес, на граници тадашње СР Југославије и Албаније.
Борба на југословенско-албанској граници трајала је 67 дана и однела је 108 живота припадника Војске СРЈ.
Терористистичке снаге такозване ОВК, потпомогнуте регуларном албанском војском и НАТО авијацијом напали су припаднике Војске Југославије, са циљем копнене инвазије на Косово и Метохију и пресецања комуникације између јединица ВЈ у Ђаковици и у Призрену.
После тешких борби, Војска Југославије је успела да порази нападаче и спречи њихов улазак на територију јужне српске покрајине.
Битка за Кошаре је званично завршена 14. јуна 1999. године, када се Војска Југославије на основу Кумановског споразума са снагама КФОР-а повукла са Кошара.
Оно што је важно нагласити јесте чињеница да је управо успех Војске СРЈ у овој судбоносној бици омогућио добре преговарачке позиције српском руководству и доношење Резолуције УН 1244, за чије поштовање се бори и данашње руководство Србије.