НИКО НЕ СМЕ ДА МЕЊА ИСТИНУ
Градски одбор СУБНОР-а у Новом Саду је свечаном академијом, уз богат уметнички програм, обележио Дан ослобођења од фашизма у Другом светском рату.
Пред препуном салом и бројне званице међу којима су били републички помоћник минситра за борачка питања Милан Поповић, представници Владе Војводине, председник Скупштине Новог Сада Здравко Јелушић, генерал Жељко Петровић, представници дипломатског кора у Србији, образовних и хуманитарне и других организације.
Свечаности је претходило полагање венаца на Спомен гробљу и на споменик Новосадском партизанском одреду на Ченеју.
Милан Вукелић, председник Градског одбора СУБНОР-а, подсетио је на страдања Новосађана под фашистичком окупацијом. Обратио и Светомир Атанацковић председник Покрајинског одбора, наглашавајући да историја не сме да се мења, она може критички да се преиспитује, али не и да служи у политичке сврхе и манипулацију. Амбасадор Украјине у Београду Олександр Александрович уручио је медаље „Годишњица победе над нацизмом“ српским борцима НОР-а.
Културни програм извели су хор гимназије ”Јован Јовановић Змај” и ученици Музичке школе ”Исидор Бајић”, као и глумац Миодраг Петровић.

