ПУТЕВИМА ХРАБРИХ БОРАЦА
Извиђачи главног града Србије, придружени чланови СУБНОР-а, извели су поводом 72.победе над фашизмом марш путевима ослободилаца Београда.
Зборно место било је у Спомен парку у Јајинцима, где је за време Другог светског рата немачки окупатор стрељао на десетине хиљада недужних људи само због тога што нису хтели да погну главу.
Патриотском акцијом извиђача руководио је старешина Дејан Пантић, а уобичајени рапорт примила је начелник Јасмина Јакоб. О Београдској операцији и о борбама за ослобођење Београда говорио је учесник, пуковник авијације Зденко Дупланчић. Положени су и венци у знак почасти, као и, приликом повратка у маршевском поретку, на Гробље ослободилаца главног града Србије.



