Седница је одржана у проширеном саставу. Након расправе о садржају предлога докумената формулисаних на седницама радних тела, Председништва и Републичког одбора, усвојени су: Статут СУБНОР-Србије, Извештај о раду борачких организација за 2010. годину, Оријентациони програм рада Републичког одбора и Програм за обележавање 70. годишњице јулских устаничких дана народа Србије у 2011. години.
Усвајањем новог Статута СУБНОР-а створени су услови да се борачке организације од општине до покрајине региструју у Агенцији за привредне регистре као удружење грађана са својствима правних лица, док садржај усвојеног Програма деловања борачких организација од Републике до општине усмерава чланство на правце деловања у обележавању догађаја из НОР-а, са нагласком на устаничку 1941. годину.