У Сокобањи пред спомеником жртвама фашистичког терора, сваке године традиционално се обележава Дан ослобођења – 14. август 1944. године. Ове године је обележавање било далеко скромније и у мањем обиму због познате пандемије и забране окупљања.
Венце на спомен обележје положили су представници локалне самоуправе, Општинске организације СУБНОР-а Сокобање, Удружења резервних војних старешина и Социјалистичке партије Србије.
Венац у име СУБНОР-а Србије положили су Миодраг Секулић, координатор СУБНОР-а за Косово и Метохију и члан Извршног одбора и председник СУБНОР-а Србије генерал мајор Видосав Ковачевић.
Присутнима се обратио др Славко Јовановић, председник Општинског одбора СУБНОР-а Сокобање и председник Окружног одбора СУБНОР-а Зајечар, кратко евоцирајући сећање на славну ослободилачку, партизанску и антифашистичку прошлост овог краја.
Присутне је поздравио и председник СУБНОР-а Србије и честитао им празник Дан ослобођења Сокобање.