СУБНОР града Новог Сада и СУБНОР АП Војводине у жељи да се достојанствено обележи сећање на антифашистичку борбу на подручју града Новог Сада 12. августа на дан када је 1944. године формиран Новосадски и још четири бачка партизанска народноослободилачка одреда положили су цвеће на споменик Новосадском партизанском одреду код Ченеја. Одата је пошта припадницима Новосадског партизанског одреда који су на овом месту извршили прву оружану антифашистичку акцију на подручју Новог Сада у јулу 1941. године под командом Милана Симина, као и свим борцима који су у годинама окупације пружили отпор надмоћнијем и крвавом непријатељу.
Делегације СУБНОР-а града Новог Сада и СУБНОР АП Војводине уједно су искористиле прилику да посете борца НОР-а, Стевана Влаховића, учесника Батинске битке кога и у 95-тој години живота не напушта воља и снага за животом. Имали смо прилике да присуствујемо својеврсном часу историје. Стеван Влаховић, човек бистра ума и ведрог духа, описао нам је свој ратни пут који сеже од првих партизанских база на Ченеју 1941, преко борбе на Батини па до Аустрије 1945. године.