СУРОВА АГРЕСИЈА СЕ ПАМТИ
Aранђеловачки СУБНОР је код спомен-чесме на Јешовцу обележио почетaк агресије НАТО алијансе на СР Југославију. Иако је прошло 19 година, сећања на сурову агресију не бледе.
Испред споменика на коме су исписана 15 имена погинулих бораца у ратовима деведесетих година, родитељи и рођаци, представници локалне самоуправе, политичких партија и удружења која поштују дате жртве за слободу, положили су венци и одали пошту.
Скупу се обратио председник Општинског одбора СУБНОР-а Радомир Радосављевић и указао на огромне штете у инфраструктури и људским животима које су НАТО снаге проузроковале у бесомучном бомбардовању нашег народа. Општина Аранђеловац претрпела је и рушење радарског система противградне одбране на Букуљи, као и предајника РТВ „Шумадија“, и да је на територију аранђеловачке општине пало 13 агресорских пројектила.
Догађај су медијски испратиле две локалне телевизијске станице.

