После масовног стрељања у Краљеву 14. октобра 1941. године немачка казнена експедиција устремила се на поносни Град Крагујевац – срце Шумадије.
Фашистички злочинац мајор Кениг кренуо је са својом крвавом свитом на села Илићево, Маршић и Грошницу и 19. октобра 1941. године (на Томиндан) отпочео паклени план-стрељање свих мушкараца од 16-65 година. У Маршићу је стрељано 103 лица, у Илићеву 77, а у Грошници 234 лица. Заједно су стрељани земљорадници, радници, свештеници, војни питомци, избеглице. Но и то је зликовцима било мало. Свој крвави пир ће наставити 20. октобра у Багремару где ће стрељати комунисте, скојевце, Јевреје, Роме, виђеније Крагујевчане, да би 21. октобра тај злочин достигао врхунац у Шумарицама.
Поводом годишњице стрељања крај гробница и спомен обележја у Маршићу, Илићеву и Грошници одржана су опела свештеника Шумадијске епархије и положени венци. Венце су положиле делегације локалне самоуправе Града Крагујевца, месних заједница, СУБНОР-а Шумадије и Крагујевца и ветерана војне полиције, политичких партија, ученици основних школа који су извели културни програм посвећен успомени на стрељане, као и потомци породица стрељаних. Значајно је напоменути да су тог 19. октобра 1941. године стрељање у Илићеву преживела 3 лица, у Маршићу 6, а у Грошници 12 лица.