Да СУБНОР поред свих патриотских, антифашистичких и слободољубивих традиција негује и издаваштво као један од видова својих активности сведочи и новоизашла књига дипл. инг Спасоја Д. Влаховића, истакнутог члана СУБНОР-а Србије и потомка члана прослављених ратника из ослободилачких ратова Србије и Црне Горе чији наслов „У сусрет истини (идући трагом предака)“ казује сам по себи а чији је издавач ГО СУБНОР Крагујевац.
Спасоје Влаховић како написа у ријечи аутора „одрастао већином ван свога завичаја, носећи га у генима, имам обавезу да забиљежим свједочења мојих најближих предака. Доброта је добро али може да се претвори понекад у велику глупост што се дешавало код Срба у Црној Гори и Србији. Морамо бити народ достојан опстанка на историјској сцени, исказати жаљење за српске хероје и страдалнике за слободу…“
У овој књизи обима преко 250 страница Спасоје је описао најзначајније догађаје из историје славног и великог братства Влаховића из којих су легендарне војводе Топличког устанка Милинко и Тошко, затим Вељко Милинков, легендарни револуционар и Шпански борац, Бећо Зулетин, али и Спасојеви Перо, Данило и Митар (сужањ са Голог Отока који никада није ревидирао свој став и чија је пресуда војног суда из 1954. године која га је упутила „на одређено место за одређено време“ односно на Голи Оток по први пут дата за јавност).
Инг Влаховић је кроз књигу описао и расветлио многе непознанице из наше раније и новије историје са посебним освртом на 90-е године 20. века.
Рецензенти књиге академици Зиројевић и Батавељић после брижљивог исчитавања рукописа дали су валидна мишљења о истом имајући у виду да је Влаховић као прилог рукопису приложио мноштво докумената и цитирао многе научнике, историчаре, књижевнике, а посебно и судионике догађаја о којима је писао и чија су сећања изворно дата.
Имајући у виду значај ове књиге издавачки савет ГО СУБНОР-а Крагујевац је дао сагласност за излазак Влаховићеве књиге из штампе као још један допринос борби за истину о чему треба посебно издвојити поглавље о Колашинској Брези где су четници стрељали преко 700 родољуба, антифашиста и партизана, а многи квази историчали настојали да кроз своје књиге умање број стрељаних на минимум.
Промоција наведене књиге планирана је за 21. децембар о.г. на дан формирања Прве пролетерске НОУ бригаде.