ПОЧАСТ ВРХОВНОМ КОМАНДАНТУ
Као и сваке године после 1980. кад је окончан живот Јосипа Броза Тита, Председника независне социјалистичке, несврстане Југославије, покретача борбе са хитлеровском нацистичком армадом и у својству Врховног команданта партизанских јединица и Народноослободилачке војске, победника са савезничком коалицијом у Другом светском рату, не престаје 4. маја одавање народне почасти.
У Београду, у Кући цвећа на Дедињу, у комплексу историјског центра, окупљали су се током целог дана људи из разних крајева Србије, али и из осталих новоoснованих држава насталих цепањем дотадашње у свету уважаване и узимане за пример Југославије.
Стигле су и делегације разних удружења што чувају успомену на славну традицију и улогу председника и са заставама, исписаним порукама и речима исказаним репортерима, различите генерације причале су о времену које је уливало сигурност.
У Кући цвећа, на гроб Председника Тита и Врховног команданта, пошту је одао СУБНОР-а Србије.
У делегацији су били ратник са Сутјеске и из борби за ослобођење Београда, сада члан Председништва СУБНОР-а Србије, легендарни курир Миша Михаило Мирковић, затим председник Секције Прве пролетерске бригаде пуковник Зденко Дупланчић и члан Републичког одбора др Рајко Срдић.
У Спомен књигу уписана је захвалност маршалу Титу за победу над фашизмом и деценије мира и стабилног живота, као и упорно настојање садашње ветеранске организације која чува тековине слободе, независности, мира у условима кад белосветски ”јастребови” силом топуза и интереса сопственог иначе углавном отетог капитала бескруполозно угрожавају мање народе отимајући и територије.


