Поводом 7. јула – Дана устанка народа Србије, на централно спомен обележје бораца НОР-а у Новом Пазару, венац СУБНОР-а Србије положила је делегација у чијем саставу су били координатор СУБНОР-а за Рашки округ др.Драган Р.Јововић, председник ГО СУБНОР Нови Пазар и члан председништва СУБНОР-а Србије проф.др Хајрадин Радончић и председник Надзорног одбора Албин Мурић.
На овај начин СУБНОР се са пијететом сећа свих бораца НОР-а, прослављених ратника и хероја, Рифата Бурџовића-Трша, Богољуба Чукића, Владимира Кнежевића-Волође, Ћамила Сијарића и многих других знаних и незнаних јунака из редова Срба и Бошњака, који су своје животе дали за наше боље сутра.
Делегација СУБНОР-а је овим чином показала и доказала да Нови Пазар негује патриотизам и антифашизам као највеће људске вредности, негује мултиетичност и заједнички живот свих људи на овим просторима без обзира на верску и националну припадност.

