ОБЕЛЕЖЕНА 156. ГОДИШЊИЦА ОД СМРТИ КНЕЗА МИХАИЛА ОБРЕНОВИЋА

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Немања Старовић предводио је државну церемонију поводом обележавања 156. годишњице смрти кнеза Михаила, која је одржана у Саборној цркви у Београду.

Поред министра Старовића, венце су положили представници Министарства одбране и Војске Србије, делегације СУБНОР-а Месне заједнице Лаћарак, Удружења бораца, потомака и поштовалаца НОР-а, 6. Личке пролетерске дивизије „Никола Тесла“ и 35. Личке ударне дивизије као и удружења за неговање традиција, борачке организације и грађани.

Организатор државне церемоније је Влада Републике Србије – Одбор за неговање традиција ослободилачких ратова Србије.

Кнез Михаило Обреновић (владао Србијом од 1839. до 1842. и од 1860. до 1868. године) био је један од најзначајнијих нововековних српских владара. Владавине кнеза Михаила обележило је даље јачање аутономије Београдског пашалука у оквиру Османског царства, као и успостављање читавог низа значајних институција културе, просвете и науке. Био је велики заговорник стварања савеза хришћанских држава Балкана, а у циљу њиховог коначног и потпуног ослобођења од отоманске власти. Трагично је настрадао у атентату у Топчидеру 10. јуна 1868. године.

СУБНОР Месне заједнице Лаћарак