НЕОПХОДНО РАЗУМЕВАЊЕ
Новоизабрана предеседница београдске општине Савски венац Ирена Вујовић примила је у посету председника и потпредседника СУБНОР-а Савски венац Зденка Дупланчића и Драгољуба Николића.
Представници борачке организације детаљно су упознали председницу са вредностима за које се залаже СУБНОР, активностима на неговању традиција НОБ-а и очувању бројних спомен-обележја која подсећају на хероје пале у борби са нацистичким окупатором у Другом светском рату.
Делегација СУБНОР-а Савски венац изнела је председници Ирени Вујовић актуелне проблеме са којима се свакодневно суочава, а тичу се, пре свега, обезбеђивања финансијских средстава неопходних за реализацију бројних активности.
Зденко Дупланчић, који је и председник Секције бораца, потомака и поштовалаца Прве пролетерске НОУ бригаде, замолио је председницу и за подршку у обележавању 75.годишњице формирања славне јединице.
Ирена Вујовић је на крају изразила велико задовољство због сусрета са представницима СУБНОР-а Савски венац, обећала сваку врсту подршке општине и прихватила да буде нови члан наше патриотске организације, наглашавајући да потиче из породице народног хероја Саве Ковачевића.