Чланови СУБНОР-а Месне заједнице Лаћарак заједно са делегацијама СУБНОР-а Дивоша, Мартинци и Ердевик су аутобусом допутовали на централно обележавање осам деценија устанка народа Србије у Белу Цркву а по позиву Републичког одбора СУБНОР-а. Овом величанственом скупу су присустваоли између осталих: Видосав Ковачевић председник СУБНОР-а Србије, Миодраг Капор државни секретар у Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Иван Исаиловић председник општине Крупањ, представници Војске Србије, борци НОР-а, чланови СУБНОР-а, као и више стотина грађана. Овом приликом је делегација положила венац на спомен обележје.
После скупа у Белој Цркви чланови СУБНОР-а Лаћарак су одали пошту и палима на Церу крај споменика на Текеришу. Ово је прва посета СУБНОР-а Лаћарак Белој Цркви и обележавању Дана устанка.