Нови Сад – Србија

Спомен гробље лоцирано на Градском гробљу а посвећено партизанима Новог Сада,  који су пали током Народноослободилачке борбе (1941-1945).  Централни елемент гробља су два исклесана камена на улазним вратима (симболизују ниша) са још једним сетом клесаног камења на супротном крају (који симболизује мушицу нишана – у другом плану фотографије). Изглед гробља је јединствен организован је у огромној мрежи од 5 х 12 месеци што симболизује месеце и године Другог светског рата. Имена погинулих бораца су уклесана насваком од њих у складу са месецом и годином погибије. 

Овај комплекс је 1984. отворен године а изградио га је архитект Чедомир Радовић Андреја  и  вајар Сава Халугин.

Извор