На основу предлога, сугестија и докумената са изборних скупштина месних удружења, општинских, градских, окружних и покрајинских одбора, делегати скупштине и учесници Тринаесте скупштине са правом гласа усвојили су закључке о раду скупштине:
- Скупштина је позитивно оценила рад Републичког одбора и његових органа, као и читаве борачке организације Србије.
- Достојно и успешно општенародно и општедржавно обележавање 50. годишњице ослобођења Србије, 50. годишњице победе над фашизмом и 55 година од партизанског народног устанка 1941. године допринело је не само томе да се поврати углед НОР-а и СУБНОР-а, него и њиховој даљој афирмацији, a нарочито да истина о НОР-у и њеним учесницима продре у све пope друштва.
- Остварене су битне промене у односима и сарадњи са државом и органима власти, Војском Југославије, политичким партијама, нарочито са демократском левицом, као и са другим друштвеним и хуманитарним организацијама, у вези са виталним и стратегијским питањима НОР-а и програма СУБНОР-а, као што су: чување традиција НОР-а, остваривање борачко-инвалидске заштите, међународна сарадња, финансирање СУБНОР-а и друга друштвено-политичка питања.
- Евидентно се изменио и однос једног дела средстава информисања према СУБНОР-у и традицијама НОР-а.
- Борачке организације у неким општинама и градовима где је победила опозиција, сем изузетака, суочене су са озбиљним финансијским проблемима, и поред ставова Скупштине Србије, Закона о финансирању удружења бораца ослободилачких ратова Србије и упутства министра за рад, борачка и социјална питања да се борачке организације финансирају из буџетa општина, градова и Републике.
- Скупштина СУБНОР-а енергично осуђује све појаве фалсификовања истине о НОР-у и скрнављења и рушења споменика и спомен-обележја НОР-а.
- СУБНОР, као друштвена патриотска и нестраначка организација, залагаће се за унутрашње јединство борачке организације, као предуслов успешног деловања у свим областима, уз истовремено проширивање организације пријемом нових чланова, потомака бораца, пријатеља и поштоваоца НОР-а и бораца после 1990. године, као и потомака учесника других ослободилачких ратова.
- У складу са Статутом СУБНОР-а Србије и Програмском декларацијом СУБНОР-а Југославије, a ради остваривања тих опредељења у овим документима, СУБНОР ће и убудуће подржавати све оне политичке друштвене и друге организације које поштују традиције НОР-а и његове погинуле, преминуле и живе учеснике.
За председника Републичког одбора СУБНОР-а Србије поново је изабран је носилац Партизанске споменице 1941. године Милисав Лукић Миса, борац и руководилац Друге пролетерске народноослободилачке ударне бригаде, а за потпредседника генерал ЈНА у пензији Славко Поповић.