ГЕНЕРАЛ ЉУБИША СТОЈИМИРОВИЋ
У Београду, на Новом бежанијском гробљу, сахрањен је генерал-потпуковник Љубиша Стојимировић, председник Скупштине клуба генерала и адмирала Србије, члан Председништва СУБНОР-а Србије.
Уз највише војне почасте, у присуству хиљада пријатеља, колега, поштовалаца, од врсног официра опростили су се генерал-пуковник Видоје Пантелић, глумац Лепоје Ивковић, Тимочанин Драгољуб Филиповић.
ВЕЛИКИ ДОПРИНОС НА СВАКОМ МЕСТУ
А и члан Председништва СУБНОР-а Србије Душан Чукић:
”Србије је остала без још једног великана. Пре времена и разлога отишао је знаменити генерал наше војске.
Крајње школован, педагог, мудар саветник, пажљиви саговорник, довитљив и у свим приликама допадљив.
Верујем да никад није гласом позивао у јуриш. Сугуран сам да је, веран традицији српског официра, командовао: За мном! Увек храбар на делу. И при речи.
Пре неки дан, на утоку двају светских река, подно белог споменичког стуба са буктињом утуљеном на силу, у београдском Парку пријатељства, није помакао ни ненадни пролећни пљусак стотине људи да чују доказаног борца за слободу и независност. И генерал Љубиша је смело, као ретко ко у ова смутна времена, на петнаесту годишњицу манијахалног натовског ракетирања, злочинце назвао једино тачним именом – агресорима. Највећим и најбруталнијим на европском тлу после Другог светског рата.
И у свом Неготину, у задњем појављивању, поручио је организацији СУБНОР-а да се заједно, стари и млади, у рукоплету одупру нарастајућем порицању традиције и славних тековина народноослободилачке антифашистичке борбе.
Генерале, друже, пријатељу. Журио си. Свугде стигао. И престигао. Отишао су у легенду у коју си ушао за живота” – рекао је, поред осталог Душан Чукић опраштајући се у име СУБНОР-а Србије.
ОД ПИТОМЦА ДО КОМАНДАНТА
Генерал Љубиша Стојимировић преминуо је ненадно у 63. години. Родом је из Тимочке крајине, потомак добрих домаћина и слободара. Био је одличник у неготинској гимназији, а потом са врхунским оценама, као први у класи, завршио Војну академију у Београду.
Већи део радног века провео је у гардијским јединицама, где се налазио на позицијама од командира вода до команданта бригаде и корпуса специјалних јединица.
У време НАТО агресије на нашу земљу 1999.године, генерал Љубиша Стојимировић био је начелник штаба Треће армије, а у поратном периоду начелник Војне академије и помоћник начелника Генералштаба Војске Југославије.
У другом мандату се налазио на месту председника Скупштине Клуба генерала и адмирала Србије, који је колективни члан СУБНОР-а Србије. У том својству је, као члан Председништва СУБНОР-а, генерал Стојимировић био веома активан и дао крупан допринос активностима масовне борачке организације наше земље.
О немерљивим заслугама Љубише Стојимировића у оквиру СУБНОР-а, у раду Председништва и у многим акцијама на терену, написао је у саучешћу породици председник Републичког одбора проф.др Миодраг Зечевић. Делегација СУБНОР-а је на одар положила венац и одала пошту.
У великој дворани Генералштаба Војске Србије, у Београду, одржана је комеморативна седница на којој су истакнуте војне старешине говориле о стручном и животном путу генерал-потпуковника Љубише Стојимировића, о заставштини која остаје у аманет новим генерацијама као пример за углед.
