ЗАХВАЛНОСТ СВИМ БОРЦИМА
Апатин на Дунаву, који је нарочито у завршним борбама за ослобођење у Другом светском рату пропатио, на свечан начин је обележио сећање на борце партизанске и Народноослободилачке војске Југославије и совјетске Црвене армије.
Почаст је, у исто време, одата и борцима од 1991. до 1999.године, који су бранили интегритет ондашње државе и потом се одупирали агресији НАТО снага из ваздуха.
На платоу испред Културног центра, у центру места, окупио се већи број људи разних генерација. На скупу је говорио председник Општинског одбора СУБНОР-а Мићо Радаковић, посебно акцентујући храбру омладину што никад није сагињала главу пред углавном надмоћнијим непријатељем.
Учесници свечаности одали су почаст и полагањем венаца. Посебно у име СУБНОР-а Србије и Војводине Светомир Атанацковић, а затим представници локалне самоуправе, Војске Србије, потомци и поштоваоци Шесте личке пролетерске дивизије „Никола Тесла“, одбора СУБНОР-а Суботице, Сомбора, Бечеја, Сремске Митровице, као и антифашиста Осијека, Белог Манастира, Борова и Вуковара, као и других сличних организација и појединих политичких странака.
Комеморативну свечаност су посебно увеличали ученици Основне школе „Жарко Зрењанин“ из Апатина, који су, праћени својим наставницима, букетима цвећа окитили бисте народних хероја у центру места.
Локална самоуправа је организовала и свечану академију посвећену Дану ослобођења од фашизма и том приликом су додељене Октобарске награде заслужним појединцима и организацијама.
