МЛАДОСТ ЈЕ КРЕНУЛА ПРОТИВ ФАШИСТА
СУБНОР Аранђеловца је 7. јула, на дан отпочињања организованог устанка 1941. године против фашистичког завојевача, одао пошту жртвама терора у ослободилачким ратовима Србије.
На „Партизанском гробљу“, крај споменика палим борцима 1941-1945, на Рисовачи, одржана је свечаност, а венце су положили представници општине Аранђеловац и СУБНОР-а.
У пригодном говору је председник СУБНОР Аранђеловац, Радомир Радосављевић, између осталог, истакао:
„Одајемо пошту младим људима на почетку Другог светског рата, који су скромно наоружани, почели борбу против окупатора и обавеза је нас, њихових потомака, да се са поштовањем сећамо њихових жртава које су дали да би будућа поколења живела срећније у миру и слободи”.

