КРВАВА СЕ БОРБА ВОДИЛА ЗА СЛОБОДУ
Свечано је обележена 74.годишњица ослобођења Бечеја од фашистичке немани у Другом светском рату. Присуствовали су и председник општине Бечеј, чланови Општинског већа као и дегације СУБНОР-а АП Војводине: Апатина, Врбаса, Темерина, Србобрана, Сомбора, секција бораца Шесте личке пролетерске дивизије, делегације Амбасаде Руске Федерације и Републике Словачке. Бројни венци и цвеће на споменике, као и на спомен зид са исписаним именим погинулих бораца и грађана Бечеја.
Председник Покрајинског одбора СУБНОР-а Светомир Атанацковић, посебно истакао: „Борба против нацифашистичких злотвора донела је слободу за све грађане Бечеја, без обзира на националну или верску припадност. То мора да се памти и поштује. СУБНОР је у обавези да чува тековине народноослободилачке антифашистичке борбе. Слобода је стварања услова бољег живота свих грађана“.


