Полагањем венаца у Алеји страдалих на Новом гробљу, поводом обележавања 6. априла Дана сећања на почетак Другог светског рата у Југославији, обележен је дан који Београд и Србија не заборављају.
На данашњи дан 1941. године, Немачка је без објаве рата, напала Краљевину Југославију. У бомбардовању Београда учествовала су 234 бомбардера и 120 ловаца. Број жртава бомбардовања никада није прецизно утврђен, а процене се крећу од 4.000 до 12.000 људи.
У Алеји страдалих у шестоапрлиском бомбардовању, која се налази на Новом гробљу у Београду, укупно је сахрањено 1992 суграђана. Од тог броја укупно је идентификовано 631 лице. Неидентификовано је остало 909 мушкараца, 393 жене и 59 деце.
У бомбардовању је уништено је више стотина зграда, међу њима и здање Народне библиотеке Србије са око 300.000 књига, укључујући средњовековне рукописе и друга дела од непроцењиве вредности за српску културу.
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Немања Старовић предводио је државну церемонију полагања венаца и одавања почасти.
Венце и цвеће положили су делегација Министарства одбране и војске Србије, представници Града Београда, амбасада, борачких удружења и удружења за неговање традиција, потомци страдалих и грађани. Делегацију СУБНОР-а Србије предводио је заменик председника Томислав Миленковић.
У свом обраћању, Министар Немања Старовић, је истакао да сећање на јунаке Априлског рата није само сећање на прошлост већ и залог за будућност. „Данас, док одајемо пошту погинулим пилотима, војницима и морнарима, ми у ствари потврђујемо да њихова жртва није била узалудна. Они су нам у аманет оставили слободу, част и понос – вредности које морамо чувати и преносити“.