Врање

НАДМЕТАЊЕ РАЗНИХ ГЕНЕРАЦИЈА

Поводом дана ослобођења од Турака, у Врању је организован турнир у шаху као прилика за окупљање разних генерација. У просторијама СУБНОР-а учествовало је осам домаћих екипа, а међу њима и гости из Бујановца и Прешева.  

Екипа СУБНОР-а Врање освојила је сребрну медаљу, а ученик Основне школе „Ј. Ј. Змај“ Петар Спасић, који је био члан екипе сениора СУБНОР-а, златну медаљу за учинак на трећој табли.

Златну медаљу у екипној конкуренцији освојила је екипа стручне школе „Свети Сава“ из Бујановца. У појединачном делу турнира играли су дечаци и девојчице, а златне медаље добили су Тодор Анђелковић и Љиљана Анђелковић.

Подељено је и 20 диплома победницима и организатору турнира Градском одбору СУБНОР-а.